تبلیغات
به وب پسران آفتاب خوش آمدید - مایکروسافت به اوج باز می گردد.(قسمت اول Windows 10)
 
 
پسران افتاب

پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید. My Insta: HamidBoldaji
 
مایکروسافت به اوج باز می گردد.(قسمت اول Windows 10)
نوشته شده در چهارشنبه 22 مهر 1394
ساعت : 11:33 ق.ظ
نویسنده : حمید بلداجی
Microsof 00t

بی شک می توان گفت که بشر امروزی بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ به تکنولوژی و فن آوری های نوین وابسته است، به گونه ای که شاید زندگی بدون فن آوری ها امروزی برای بسیاری از افراد غیر قابل تصور باشد و بدون این تکنولوژی ها نتوانند به زندگی روزمره ی خود ادامه دهند. برای رسیدن به چنین جایگاهی از پیشرفت و تکنولوژی انسان ها و شرکت های بسیار در طول تارخ تلاش کرده اند و هر کدام سهمی را در رسیدن به جایگاه امروزی پیشرفت و تکنولوژی داشته اند. اگر بخواهیم در زمان حال چندیدن شرکت پیشگام در زمینه ی تکنولوژی را نام ببریم و همه را در یک لیست گرد هم آوریم، به طور قطع می توان گفت هر لیستی که نام شرکت مایکروسافت در آن نباشد، ناقص است.

شرکت مایکروسافت خالق سیستم عامل محبوب ویندوز، یکی از بزرگترین و تاثیرگذار ترین کمپانی ها در زمینه ی تکنولوژی، در زمان حال می باشد. شرکت مایکروسافت همواره با در نظر گرفتن نیاز های کاربران در آینده، دست به خلق و معرفی محصولات خارق العاده ای زده است و مدت ها بزرگترین کمپانی دنیای تکنولوزی بوده است. اما در چند سال اخیر به دلایلی شرکت مایکروسافت نتواسته است که با همان شتاب قبلی به پیشرفت های خود ادامه دهد و با شتابی کمتر به راه خود ادامه می دهد. اگر بخواهیم چند دلیل اصلی را برای این کاهش شتاب مایکروسافت نام ببریم، می توانیم به عدم استقبال چندان از سیستم عامل ویندوز ۸ و در ادامه ویندوز ۸.۱ مایکروسافت که می خواست در ادامه ی راه سیستم عامل محبوب ویندوز ۷، همه را به سمت خود بکشاند، اشاره کنیم  که برخلاف انتظار مایکروسافت نتوانست به موفقیت چندانی دست یابد، علاوه بر این سیستم عامل گوشی های هوشمند مایکروسافت یعنی ویندوز فون نیز نتوانست به سهم چندانی از بازار سیستم عامل گوشی های هوشمند دست یابد، و همچنین عدم استقبال از چند محصول دیگر مایکروسافت در رقابت با محصولات دیگر شرکت های فعال در زمینه ی تکنولوژی نیز در این کاهش رشد شتاب شرکت مایکروسافت موثر بوده اند.

شرکت مایکروسافت همواره سعی دارد با در نظر داشتن نظرات کاربران و با استفاده از دانش متخصصان خود، تکنولوزی را به خدمت زندگی انسان ها در آورد. اگر چه در چند سال اخیر از شتاب روز افزون مایکروسافت کاسته شده است، اما در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی تک تک محصولات مایکروسافت، ببینید چرا ما معتقدیم که مایکروسافت به اوج باز خواهد گشت.

ویندوز ۱۰

Windows-10-winphoneir-4

برای بررسی سیستم عامل محبوب ویندوز بهتر است که اندکی به عقب باز گردیم، زمانی که ویندوز ۷ توانسته بود به یکی از محبوب ترین سیستم عامل های تاریخ شرکت مایکروسافت مبدل شود. مایکروسافت که از سویی محبوبیت سیستم عامل ویندوز ۷ را می دید و از سویی دیگر نظاره گر افزایش روز افزون دستگاه های با صفحه نمایش لمسی بود، سعی داشت که با ارائه نسخه ی جدید سیستم عامل ویندوز به نیاز های کامپیوتر های شخصی و همچنین دستگاه های با صفحه نمایش لمسی پاسخ گوید. بنابراین مایکروسافت ویندوز ۸ را که سعی داشت با تکرار محبوبیت ویندوز ۷ در کامپیوتر های خانگی و همچنین کسب محبوبیت در بین دستگاه های لمسی، موفقیت آینده ی مایکروسافت را رقم زند، معرفی کرد. اما ویندوز ۸ با توجه به تغییراتی که نسبت به ویندوز ۷ داشت، نتوانست کاربران کامپیوتر های شخصی را به سوی خود بکشاند و از سوی دیگر با توجه به کمبود های نرم افزاری ویندوز ۸ در دستگاه های لمسی در مقایسه با سیستم عامل های رقیب، ویندوز ۸ در دستگاه های لمسی نیز نتوانست به توفیق چندانی دست یابد. ویندوز ۸ در ادامه با ارائه ی ویندوز ۸.۱ که سعی کرده بود مشکلات ویندوز ۸ را برطرف سازد و به نیاز های کاربران در ویندوز ۸ پاسخ گوید، به روز رسانی شد، اما ویندوز ۸.۱ نیز نتوانست تغییر چندانی را ایجاد کند و این سیستم عامل نتوانست محبوبیت ویندوز ۷ را تکرار کند.

از آن جایی که مایکروسافت احتمال می داد که ویندوز ۸ با تمام ویژگی هایی که دارد، نتواند محبوبیت ویندوز ۷ را تکرار کند، از همان زمان عرضه ی ویندوز ۸ به فکر نسخه ی بعدی سیستم عامل ویندوز خود بود. مایکروسافت در طول کنفرانس معرفی ویندوز ۱۰ بود که اعلام کرد که از زمان عرضه ی ویندوز ۸، بر روی نسخه ی بعدی سیستم عامل خود یعنی ویندوز ۱۰ کار می کرده است، از همین زمانی که مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ صرف کرده است می توان فهمید که این نسخه از سیستم عامل ویندوز با نسخه ی های قبلی متفاوت خواهد بود و مایکروسافت به دنبال این است که ویندوز ۱۰ همه ی نیاز ها را برطرف سازد، به همین دلیل است که در نام گذاری این نسخه از سیستم عامل ویندوز به جای عدد ۹ از عدد ۱۰ استفاده کرده است تا نشان دهد که چه تحول عظیمی در راه سیستم عامل ویندوز است. اما ویندوز ۱۰ تنها به دنبال رفع مشکلات نسخه های قبلی سیستم عامل ویندوز و همچنین پاسخ به نیاز های کاربران نبوده است، بلکه با ویژگی های جدیدی نیز که با خود به همراه دارد، می خواهد همه چیز را تمام کند و حرفی را باقی نگذارد. پیش از این که به بررسی برخی از مهم ترین ویژگی های جدید ویندوز ۱۰ بپردازیم بهتر است به این نکته اشاره کنیم که ویندوز ۸ سعی داشت که علاوه بر این که در کامپیوتر های شخصی محبوب باشد در دستگاه های لمسی نیز بازار را به دست بگیرد، اما با کمبود ها و مشکلاتی که با خود به همراه داشت، علاوه بر این که نتوانست توفیق چندانی در دستگاه های لمسی کسب کند، در کامپیوتر های شخصی نیز موفق عمل نکرد، اما ویندوز ۱۰ با رفع تمام کمبود ها و مشکلات در این زمینه، بهترین تجربه را در کامپیوتر های شخصی و همچنین دستگاه های لمسی در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه به بررسی مهم ترین ویژگی ها ویندوز ۱۰ می پردازیم.

  • ویندوز ۱۰ برای تمام دستگاه ها

Windows-10-Product-Family

کنفرانس معرفی ویندوز ۱۰ را به یاد دارید؟ یکی از مهم ترین مواردی که در این کنفرانس به آن اشاره شد، این بود که ویندوز ۱۰ بر روی تمام دستگاه ها اجرا خواهد شد و این سیستم عامل تنها سیستم عامل آینده ی مایکروسافت خواهد بود و بنابراین در آینده و با معرفی نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰ برای تمام دستگاه ها دیگر نامی از سیستم عامل های ویندوز و ویندوز فون و … به صورت جداگانه نخواهد بود و نه تنها کامپیوتر ها، دستگاه های لمسی و گوشی های هوشمند ویندوزی با ویندوز ۱۰ همراه خواهند شد، بلکه اکس باکس، هالولنز و دیگر دستگاه های مایکروسافت نیز همه و همه تنها با یک سیستم عامل یعنی ویندوز ۱۰ همراه می شوند. بنابراین ویندوز ۱۰ برای ایجاد یکپارچگی به معنای حقیقی آمده است. از این پس و با عرضه ی نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰، تمرکز مایکروسافت تنها بر روی یک سیستم عامل یعنی ویندوز ۱۰ خواهد بود و ویندوز ۱۰ را می توان هسته ی مرکزی تمام اهداف و فعالیت های آینده ی مایکروسافت دانست.


ادامه دارد.......


:: مرتبط با: اخبار , ترفند , دانستنی ها , رایانه , ویندوزفون ,
:: برچسب‌ها: بررسی , بررسی عمومی , مقالات , مایکروسافت , اوج , تکنولوژی , ویندوز ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.